Caritas rusza z kolejną pomocą dla mieszkańców Strefy Gazy

2024-07-02 15:35
Caritas Strefa Gazy
Autor: Caritas Polska

Prawie 1,5 miliona złotych trafi do mieszkańców Strefy Gazy. Pieniądze zostaną przekazane w trzech formach pomocy: gotówkowej, psychospołecznej oraz podstawowej opieki medycznej. Wsparcie w formie gotówki trafi do 1000 rodzin. Każda z nich otrzyma jednorazową zapomogę, w wysokości 860 zł.

2000 mieszkańców Strefy Gazy będzie mogło liczyć także na podstawową opiekę medyczną. Polegać będzie na co najmniej jednej konsultacji lekarskiej. 200 osób w różnym wieku będzie uczestniczyć w co najmniej 20 sesjach grupowych poprawiając swój stan psychiczny. Projekt będzie realizowany do końca roku i jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej MSZ.

- Cieszymy się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych możemy dalej nieść pomoc mieszkańcom Strefy Gazy. Nie byłoby to możliwe bez naszego partnera – Caritas Jerozolima - mówi Ireneusz Krause - zastępca dyrektora Caritas Polska. Z uwagi na miejsce i okoliczności projekt będzie realizowany z zachowaniem wszelkich możliwych standardów bezpieczeństwa. 

Caritas Polska niesie stałą pomoc w Strefie Gazy od 2020 roku w ramach programu Rodzina Rodzinie. Dzięki darczyńcom, w tym czasie do potrzebujących rodzin trafiło ponad 4 mln zł. 

Jak można pomóc w Strefie Gazy?

Dokonując wpłat na stronie: https://caritas.pl/gaza/

lub robiąc przelew BLIK na telefon o treści GAZA przesłany pod numer +48 668 070 000. 

Źródło: Caritas Polska