Caritas: Ruszyła seria warsztatów dla wolontariuszy!

2022-01-26 19:02
Caritas: Ruszyła seria warsztatów dla wolontariuszy!
Autor: caritas.pl Caritas: Ruszyła seria warsztatów dla wolontariuszy!

Caritas Polska zaprasza wolontariuszy na cykl warsztatów. W ten sposób mają się przygotować do wspólnego świętowania Dnia Dobra, czyli Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Czego będzie można się nauczyć podczas webinariów?

Wolontariusze Caritas intensywnie przygotowują się do Dnia Dobra – wspólnego, powszechnego i aktywnego świętowania Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Już od 26 stycznia br., będziemy razem, na cotygodniowych webinarach, uczyć się, z naszymi trenerami-praktykami, jak zorganizować wydarzenia w Dniu Dobra oraz jak je promować w prasie, radiu, telewizji i social mediach.

Czytaj także: Mapy, komentarze, inspirujące teksty – jest nowa aplikacja Pisma Świętego

Podczas Dobrych Warsztatów wolontariusze nauczą się jak budować zespoły i jak skutecznie nimi zarządzać. Będą mieli szansę, pod okiem doświadczonej dziennikarki, napisać notkę prasową i zadać trudne pytania dotyczące social mediów radcy prawnemu. Po każdym webinarze dostaną na e-maila e-booka, który pomoże wcielić w życie to, czego nauczyli się na warsztacie.

Dwa, spośród pięciu cyklów Dobrych Warsztatów, to formacja, prowadzona przez brata Cordiana Szwarca OFM.

Jak zapisać się na warsztaty?

Do udziału w Dobrych Warsztatach, cyklu darmowych webinarów odbywających się na platformie Teams, zaproszeni są wszyscy wolontariusze, którzy już dołączyli do grona organizatorów Dnia Dobra lub jeszcze się wahają. Nadal można dołączyć i aktywnie uczestniczyć w świętowaniu patronalnego święta Caritas. 

Na Dobre Warsztaty można się zapisać wypełniając formularz oraz dołączając do grona organizatorów Dnia Dobra, rejestrując się na stronie www.dziendobra.pl.

Na wszystkie Twoje pytania chętnie odpowie koordynatorka Dobrych Warsztatów Ania Morleo – tel.: 735 255 169, e -mail: amorleo@caritas.org.pl.

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak