Caritas zachęca do tworzenia „toaletowych” pakietów dla bezdomnych

2021-10-27 11:13
Bezdomny bedomni ubodzy
Autor: ArtTower/pixabay.com

Mydła, pasty i szczoteczki do zębów, maszynki i pianki do golenia, – tego rodzaju przybory toaletowe gromadzą wolontariusze z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach z myślą o ubogich i bezdomnych.

Akcja ma pomóc osobom w kryzysie bezdomności w ich najbardziej podstawowych potrzebach. Jak wiemy, bezdomni mają ograniczoną możliwość korzystania z sanitariatów, łazienek, toalet, dlatego chcemy rozdać im małe upominki, z których będą mogli skorzystać – tłumaczą wolontariusze.

W pomoc może się zaangażować każdy. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce dzieci, młodzież, dorosłych. Można zorganizować zbiórkę u siebie w szkole, parafii, miejscu pracy lub przynieść indywidualnie przybory do naszego biura: Diecezjalne Centrum Wolontariatu, ul. Mała 17/3 w Kielcach – czytamy na stronie internetowej Diecezjalnego Centrum Wolontariatu.

Potrzebne są wszelkie przybory do higieny osobistej, takie jak mydła, szczoteczki i pasty do zębów, ręczniki, patyczki higieniczne, obcinacze do paznokci oraz maszynki, pianki i żele do golenia. Wolontariusze przygotują z nich pakiety, które trafią do schroniska dla bezdomnych prowadzonego przez Koło Kieleckie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Kielcach.

Akcja potrwa do niedzieli 14 listopada. Tego dnia przypada V Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku będziemy obchodzić pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Planujemy w tym dniu mszę św. w intencji środowiska bezdomnych i wszystkich, którzy im pomagają oraz, jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, punkt informacyjny i wspomagających dla bezdomnych i ubogich – powiedział ks. dr Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Źródło: wolontariat.kielce.caritas.pl