„Co zrobiłby Jezus?” – Diecezjalny Dzień Młodzieży w Radomyślu

2022-06-08 15:09
Młodzi w kościele kościół
Autor: parroquiamadridejos/cathopic.com

„Co zrobiłby Jezus” – to hasło Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbędzie się 11 czerwca w Radomyślu nad Sanem. Po zawiązaniu wspólnoty, głównym wydarzeniem będzie uroczysta msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Krzysztof Nitkiewicza.

Ponadto w programie przewidziano m.in.: wspólną integrację i animację wspólnot prowadzoną przez Wytwórnię Zabawy – HulajNogę – Helenę Dobrowolską, koncert zespołu Full Power Spirit oraz „Wieczór uwielbienia” z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Jak podkreśla ks. Grzegorz Słodkowski, rzecznik diecezji sandomierskiej, kończący się rok szkolny, który z każdym dniem przybliża uczniów do zasłużonego odpoczynku jest także doskonałą okazją, aby Bogu złożyć dziękczynienie za otrzymane dary i wszelkie dobro. – Ksiądz biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz wraz z księżmi odpowiedzialnymi za duszpasterstwo dzieci i młodzieży oraz moderatorami oazy w diecezji sandomierskiej pragną zaprosić młodych diecezjan wraz z duszpasterzami, katechetami i opiekunami na spotkanie młodych, aby dzielić się radością, dziękczynieniem i młodzieńczym entuzjazmem – dodaje rzecznik diecezji.

W Radomyślu nad Sanem znajduje się sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia. Kult Matki Bożej Pocieszenia rozpoczęli ojcowie augustianie, sprowadzając na początku XVIII w. z Bawarii obraz przedstawiający Matkę Bożą ze św. Augustynem i jego matką św. Moniką, która doznała „pociechy” po nawróceniu syna.

Drugi obraz Matki Boże Bolesnej, również słynący łaskami Bożymi dla modlących się przy nim, namalowany jest na dębowej desce i przedstawia stojącą postać Matki Bożej w powłóczystych szatach, z mieczem tkwiącym w sercu.

Źródło: KAI