Domowa noclegownia na Łazienkowskiej. Jest miejsce dla ok. 13 Ukraińców

2022-04-15 20:29
Domowa noclegownia na Łazienkowskiej. Jest miejsce dla ok. 13 Ukraińców
Autor: Facebook/Fundacja Oczami Nieba Domowa noclegownia na Łazienkowskiej. Jest miejsce dla ok. 13 Ukraińców

Domowa noclegownia na Łazienkowskiej - to pomysł na pomoc Ukraińcom. Fundacja Oczami Nieba wraz z braćmi i siostrami z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich stworzyli tymczasowy dom dla uchodźców. Sprawdź, na jakich zasadach funkcjonuje.

Dziesiątki wolontariuszy błyskawicznie wyremontowały i przygotowały pomieszczenia w podziemiach Kościoła Matki Bożej Jerozolimskiej w Warszawie na przyjęcie rodzin z Ukrainy.

- To jest miejsce małe, to jest dziewięć łóżek, więc razem z dziećmi możemy przyjąć około 13-14 osób, więc jest to niewiele, ale stwierdziliśmy, że kropla do kropli i zrobi się ocean - mówi Patrycja Bester-Sakiewicz, jedna z koordynatorek Domowej Noclegowni.

Czytaj także: Złóż życzenia urodzinowe Benedyktowi XVI

- Chcemy, aby była to bezpieczna przystań, któraw domowych warunkach da schronienie wielu osobom z Ukrainy, które nie mają żadnego noclegu i często przebywają na dworcach śpiąc w nieludzkich warunkach. Chcielibyśmy, aby czas przebywania w noclegowni wynosił do 72h. Wspólnie będziemy szukać dla naszych gości nowego, długookresowego zakwaterowania w Warszawie - informuje fundacja.

Żeby utrzymanie miejsca było możliwe, potrzebne jest wsparcie finansowe. - To miejsce powstało dzięki pracy i darom dobrych ludzi. Ty też możesz nam pomóc, o co prosimy. Aktualnie potrzebujemy także wsparcia finansowego, choćby na opłacenie rachunków. Każda złotówka jest ważna i za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy - czytamy na facebookowej stronie fundacji.

Utworzono specjalną zbiórkę, którą można wesprzeć >>TUTAJ<<.

Sedno Sprawy - bp Jan Sobiło