Ekumeniczne śpiewanie w łódzkim Zborze Chrześcijan Baptystów

2022-01-24 12:18
Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi
Autor: HuBar/Wikimedia Commons Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi

Niedzielna modlitwa ekumeniczna w ramach łódzkich Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyła się w Zborze Chrześcijan Baptystów w Łodzi, gdzie poprzez śpiew i refleksje nad Słowem Bożym duchowni i wierni różnych Kościołów modlili się o jedność.

Kolędy, pastorałki i pieśni o Bożym Narodzeniu oraz pieśni uwielbienia zaprezentowało pięć chórów kościelnych z: Kościoła Chrześcijan Baptystów z Łodzi, Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego z Łodzi, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów (chór młodzieżowy), Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego ze Zgierza, oraz z Chrześcijańskiego Centrum Zwycięstwo z Łodzi, a także schola parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła – Kościoła Rzymskokatolickiego z Łodzi.

Po zaprezentowaniu przygotowanych utworów przez chóry i scholę duchowni – ks. Semko Koroza z Kościoła Ewangelicko–Reformowanego, ks. Michał Makula z Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego, ks. Stanisław Bankiewicz z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, oraz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej z Kościoła Rzymskokatolickiego, odczytali fragmenty Psalmów i odmówili krótką modlitwę.

Okolicznościową refleksję podczas nabożeństwa wygłosił pastor łódzkiego Zboru Chrześcijan Baptystów - ks. Leszek Wakuła, który zachęcił zebranych do pokazywania swoim życiem w codzienności, kim jest dla wierzących Jezus Chrystus. Świadectwem czego, albo kogo jest moje życie? – pytał pastor Leszek. Nie mamy wątpliwości o Kim, o czym wybrzmiały tutaj pieśni, ale moje życie? Mówimy, że Ewangelia to Dobra Nowina, a Dobra Nowina to Jezus Chrystus, więc zadajmy sobie pytanie, o czym świadczy moje życie? Co uczynił Jezus dla ciebie, dla mnie? Czy nasze życie jest świadectwem łaski, przebaczenia, nowego życia w Jezusie Chrystusie? Jezus powiedział w Ewangelii Mateusza – wy jesteście światłem i solą tej ziemi. Jak myślicie, czy ten świat potrzebuje światła? Czy potrzebuje czegoś, co ma wartość? – pytał zebranych na nabożeństwie kaznodzieja.

Zwrócił uwagę na to, że miło jest przyjść i posłuchać, i nawet wspólnie razem zaśpiewać pieśni będące świadectwem wiary. - Pytanie tylko, czy są one moim świadectwem? To jest nasze pragnienie, nasza modlitwa, aby to było świadectwo naszej wiary, świadectwo naszego życia – płynące z naszego serca. Tak, aby ludzie, którzy nas spotykają na co dzień, których spotkamy wychodząc stąd, nie tylko wysłuchali o naszych przekonaniach, o naszej wierze, ale by mogli to zobaczyć - mówił kaznodzieja. Mam wrażenie, że dzisiejszy świat nie mówi: „powiedz mi coś o Jezusie”, ale mówi raczej: „pokaż mi Jezusa”. Pokaż mi Go w swoim życiu, pokaż mi go swoim życiem. Potrzebujemy żywego świadectwa tego, Kim jest Jezus Chrystus – podkreślił gospodarz spotkania.

Na zakończenie zaproszono na kolejne modlitwy ekumeniczne, które odbywać się będą w różnych kościołach Łodzi i Zgierza w najbliższych dniach.

Źródło: KAI