Hołd od Rzymu dla papieża

25 maja Leon XIV odbierze hołd od Rzymu- zgodnie ze starożytną tradycją. Ostatni raz miało to miejsce w 1978 roku, gdy swój pontyfikat rozpoczynał papież Jan Paweł I.
W drodze na ingres do katedry biskupów Rzymu – bazyliki św. Jana na Lateranie Leon XIV zatrzyma się u stóp schodów prowadzących na Kapitol, gdzie znajduje się siedziba władz miasta. W imieniu mieszkańców hołd swojemu biskupowi złoży burmistrz Roberto Gualtieri.
O 17.00 rozpocznie się Msza św. w bazylice św. Jana, po której ze środkowego balkonu frontonu świątyni Leon XIV udzieli błogosławieństwa Rzymowi i jego mieszkańcom.
Z kolei o 19.00 przyjedzie do bazyliki Matki Bożej Większej na modlitwę przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani – patronki Wiecznego Miasta.
Źródło: SIR