III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia. To już ponad 1000 duchownych!

2022-04-25 15:28
III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia. To już ponad 1000 duchownych!
Autor: episkopat.pl III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia. To już ponad 1000 duchownych!

Od soboty trwa III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia. Odbywa się w Watykanie. Łącznie to ponad 1000 osób, wśród nich także kapłani z Ukrainy. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia, zorganizowane z inicjatywy Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji rozpoczęło się w sobotę w Watykanie. Jego centralnym punktem była koncelebra z Ojcem Świętym Mszy św. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra. Pierwotnie spotkanie było zaplanowane na 2020 rok, ale zostało przeniesione ze względu na pandemię.

Czytaj także: Luterański duchowny w Szczyrku: podzielcie się rowerami z ukraińskimi dziećmi

„Misjonarze Miłosierdzia pełnią ważną posługę w Kościele, zwłaszcza jako szafarze sakramentu pojednania, także tam, gdzie obecność katolików jest ograniczona, pokonują wiele kilometrów, aby dotrzeć do różnych wspólnot. Uczestnicy pochodzą z wielu różnych krajów, m.in. z Argentyny, Brazylii, Kolumbii, Kostaryki, Wenezueli, Libanu, Filipin, Indii i Wietnamu. Nie brakuje również przedstawicieli Afryki: Nigerii, Mali, Malawi, Kenii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Gwinei i Kamerunu. W szczególności są wśród nich księża z Ukrainy, dla których uzyskano specjalną wizę na wyjazd z kraju. Kapłani ci pochodzą z obwodów zachodniej Ukrainy: obwodu chmielnickiego, obwodu czerniowieckiego, obwodu tarnopolskiego i Hnizdyczowa w obwodzie lwowskim. Duża liczba uczestników pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Europy” – czytamy w komunikacie organizatorów.

Posługę Misjonarzy Miłosierdzia, ustanowioną przez papieża Franciszka w 2016 r. pełni obecnie około 1040 kapłanów. Jest wśród nich 70 Polaków - czytamy na nowaewangelizacja.org.

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz