Kard. Dziwisz: wiadomość o nominacji kardynalskiej abp. Rysia zaskoczyła mnie niezmiernie pozytywnie

2023-07-10 9:52
Dziedziniec Dialogu Kraków, Collegium Novum UJ, 2015 12 03
Autor: Adam Walanus Dziedziniec Dialogu Kraków, Collegium Novum UJ, 2015 12 03

„Wybitnym pasterzem i człowiekiem wrażliwym na dzisiejsze problemy” nazwał kard. Stanisław Dziwisz abp. Grzegorza Rysia w oświadczeniu po nominacji metropolity łódzkiego na kardynała. Jak podkreśla krakowski arcybiskup senior, wiadomość ta zaskoczyła go „niezmiernie pozytywnie”.

Publikujemy oświadczenie kard. Dziwisza:

Dzisiejsza wiadomość z Watykanu zaskoczyła nas niezmiernie pozytywnie. Ojciec Święty Franciszek zdecydował, że na najbliższym konsystorzu powoła do grona kardynałów także reprezentanta Episkopatu Polski – wybitnego pasterza i człowieka wrażliwego na dzisiejsze problemy, Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolitę Łódzkiego.

Arcybiskup Grzegorz jest dziś znany w całym Kościele, a zwłaszcza w naszej Ojczyźnie, ze swojej troski o młodzież, a także o jedność i porozumienie wśród wyznawców Jezusa Chrystusa. Jego wybitne zdolności duszpasterskie i intelektualne przyczyniają się do rozwijania działalności Kościoła w Polsce i na szczeblu międzynarodowym. Jego zdolności międzyludzkie wzmacniają również jedność w naszej Ojczyźnie.

Prosząc o błogosławieństwo dla przyszłego Kardynała i Archidiecezji Łódzkiej, przesyłam moje serdeczne gratulacje.

Stanisław kard. Dziwisz