Kardynał Krajewski na linii frontu. Udzielił pomocy humanitarnej w Ukrainie

2022-09-20 8:33
Kardynał Krajewski na linii frontu. Udzielił pomocy humanitarnej w Ukrainie
Autor: episkopat.pl Kardynał Krajewski na linii frontu. Udzielił pomocy humanitarnej w Ukrainie

Kardynał Krajewski udzielił pomocy humanitarnej na linii frontu w Ukrainie. Jak relacjonował jałmużnik papieski i prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia, drugi transport został ostrzelany. Kardynał podkreślił, że wręczył żołnierzom różańce od Ojca Świętego.

Kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski i prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia, przebywa w Ukrainie w imieniu papieża Franciszka. 17 września, wraz z m.in. bp. Janem Sobiło z Zaporoża, udał się na tereny przyfrontowe, aby udzielić pomocy humanitarnej ludności, która pozostała na miejscu.

Czytaj także: Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie: Polacy pomogą w przygotowaniach?

Jak zaznaczył, przed wyjazdem do Orzechowa przestrzegano biskupów, aby na miejscu działać bardzo szybko, zostawiając żywność ludziom, którzy wcześniej zostali poinformowani o miejscu zbiórki.

Kard. Krajewski poinformował, że drugi transport humanitarny został ostrzelany przez wojska rosyjskie. Dzięki towarzyszącemu akcji humanitarnej żołnierzowi ukraińskiemu, jałmużnik papieski wraz z pozostałymi biskupami zostali przeprowadzeni do schronu antyrakietowego. Następnie udali się do kolejnego punktu, gdzie dzielili się żywnością z tamtejszymi mieszkańcami.

Jałmużnik papieski podkreślił, że oprócz rozdawania żywności, wręczał wszystkim napotkanym żołnierzom różańce od Ojca Świętego.

Po wydaniu niezbędnych artykułów, kard. Krajewski wrócił do Zaporoża, skąd w niedzielę uda się do Charkowa, aby modlić się nad zbiorowymi grobami.

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak - Rządzący nie są zainteresowani upraszczaniem polskiego prawa