Kilkadziesiąt tysięcy nastolatków z Włoch spotka się z papieżem

2022-04-06 15:37
Papież Franciszek Jorge Mario Bergoglio
Autor: Beyond Faith/cathopic.com

W Poniedziałek Wielkanocny w Rzymie odbędzie się ogólnokrajowa włoska pielgrzymka nastolatków, pod hasłem #seguimi ("pójdź za mną"). Swój udział zapowiedziało już ponad 50 tys. młodych ludzi, a głównym punktem program będzie spotkanie z Ojcem Świętym na Placu św. Piotra.

Inicjatorem wydarzenia, które odbędzie się w Rzymie 18 czerwca, jest ks. Michele Falabretti, odpowiadający we włoskim episkopacie za biuro ds. duszpasterstwa młodzieży. To właśnie z inicjatywy tego gremium do włoskich nastolatków, którzy niechętnie wracają do kościołów po przerwie spowodowanej pandemią, zostało skierowane zaproszenie, by w drugi dzień Świąt Wielkanocnych (we Włoszech jest to tzw. "Pasquetta"), przybyli z pielgrzymką do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Pomimo początkowych wątpliwości, czy jest to dobry termin, swój udział zapowiedziało już ok. 50 tys. młodych ludzi.

18 maja włoska młodzież zgromadzi się na Placu św. Piotra, gdzie najpierw weźmie udział w papieskiej modlitwie Regina Caeli, a od godzin popołudniowych będą trwały animacje i śpiewy. O godz. 17.30 dołączy do młodych pielgrzymów Ojciec Święty, który najpierw pozdrowi ich, przejeżdżając między sektorami, a następnie będzie się modlił wspólnie z nimi i skieruje do nich swoje słowo. Spotkanie zakończy się uroczystym wyznaniem wiary, złożonym przez młodych ludzi.

#seguimi to pierwsza ogólnowłoska inicjatywa skierowana do młodzieży od czasów pandemii. Spotkanie jest też okazją do promocji programu duszpasterskiego dla nastolatków i tych, którzy im towarzyszą, zatytułowanego "Seme divento" ("Staję się ziarnem").

Źródło: KAI