Koncert charytatywny „Z kolędą dla służb mundurowych” w Przemyślu

2022-01-31 16:14
Archikatedra Przemyska Bazylika archikatedralna w Przemyślu
Autor: Merlin/Wikimedia Commons Bazylika archikatedralna w Przemyślu

- Chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy jako służby mundurowe pomagają nam wędrować przez życie, którzy strzegą naszych granic i naszego bezpieczeństwa. Wspieramy ich naszą modlitwą i życzliwą pamięcią – powiedział abp Adam Szal podczas koncertu „Z kolędą dla służb mundurowych”. Odbył się on w niedzielę w bazylice archikatedralnej w Przemyślu.

Głównym organizatorem koncertu była Caritas Archidiecezji Przemyskiej, a wystąpił Chór i Orkiestra Kameralna „Nicolaus” z Kraczkowej k. Łańcuta. W krótkim przemówieniu na zakończenie metropolita przemyski abp Adam Szal zauważył, że obecne czasy odznaczają się wieloma podziałami i groźbą wojen i podziękował służbom mundurowym za ich pracę na rzecz kraju. Dziękujemy także ich rodzinom za to, że ich wspierają. My też wspieramy ich naszą modlitwą i naszą życzliwą pamięcią – dodał abp Szal.

Artystom podziękował natomiast za przeżycia, które pomagają nam kontemplować tajemnicę wcielenia i koncert, który podnosi naszego ducha.

Na zakończenie wręczono również pamiątkowe statuetki, przedstawiające św. Michała Archanioła i słup graniczny. Otrzymali je: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, 1 Batalion Czołgów w Żurawicy, Straż Ochrony Kolei, Urząd Celno-Skarbowy, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, 36 Batalionu Lekkiej Piechoty i Policja.

Koncert dedykowany był żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom służb mundurowych i ich rodzinom.

Wydarzenie było także okazją do włączenia się w akcję, z której dochód przeznaczony zostanie na organizację kolonii letnich dla dzieci funkcjonariuszy. Wakacyjny wypoczynek dla najmłodszych to jedna z form wdzięczności dla zaangażowanych w obronę naszych granic, jak również okazja do niwelowania negatywnych skutków emocji i stresu u dzieci i młodzieży.

Źródło: KAI