Krakowscy dominikanie zapraszają na wspólne pielgrzymowanie

2022-05-09 18:34
Piesza Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę
Autor: Ewa Chacińska/krakow.dominikanie.pl Piesza Pielgrzymka Dominikańska 2019

Organizatorzy krakowskiej Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej wydali komunikat w sprawie tegorocznego wędrowania na Jasną Górę. Pątnicy będą mogli wyruszyć z zakonnikami na pątniczy szlak po dwuletniej pandemicznej przerwie 3 sierpnia.

Jak poinformowano, Piesza Pielgrzymka Dominikańska po pandemicznej przerwie wraca na pątniczy szlak. - Dziękujemy ojcom, którzy przez ostatnie dwa lata zanosili nasze intencje przed oblicze Pani Jasnogórskiej i zapewnili ciągłość pielgrzymowania całej naszej Dominikańskiej Rodziny. Cieszymy się, że w tym roku będziemy mogli powędrować do Mamy razem z Wami! - podkreślono w komunikacie.

Pielgrzymowanie z zakonnikami rozpocznie się 3 sierpnia w krakowskiej bazylice Świętej Trójcy. Na Jasną Górę XXXI Piesza Pielgrzymka Dominikańska dotrze 9 sierpnia. - Już teraz wszystkich Was serdecznie zapraszamy! - zachęcają organizatorzy.

Dominikańska Piesza Pielgrzymka pierwszy raz na Jasną Górę wyruszyła w 1993 roku. Wcześniej stanowiła część Pielgrzymki Krakowskiej jako grupa „Dziewiątka”, której organizacją zajmowało się Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”. Z racji dużego zainteresowania pątników tą grupą konieczne było utworzenie odrębnej pielgrzymki prowadzonej przez zakonników.

Źródło: KAI