Trwa tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego

2022-05-09 17:29
 Trwa tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego
Autor: episkopat.pl Trwa tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego

"Posłani w pokoju Chrystusa" - to hasło 59. tygodnia modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, który rozpoczął się w niedzielę 8 maja. Ilu kleryków przygotowuje się kapłaństwa? Sprawdź szczegóły.

IV Niedziela Wielkanocna w Kościele katolickim obchodzona jest jako dzień szczególnej modlitwy o powołania do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Podczas Mszy św. czytany jest fragment Ewangelii według św. Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10).

Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Jak co roku do parafii trafiły przygotowane specjalnie na ten czas materiały duszpasterskie. „Niech nasza gorliwa modlitwa i wspólna troska o wsparcie każdego, kogo Bóg powołuje do służby we wspólnocie Kościoła, przyczynią się do obfitych owoców tegorocznego Tygodnia Modlitw o powołania” – napisał we wprowadzeniu do nich bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań.

Z danych zebranych w styczniu br. przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań wynika, że we wszystkich seminariach duchownych w Polsce (diecezjalnych i zakonnych) przygotowuje się do kapłaństwa 2177 kleryków.

BP KEP

Sedno Sprawy - Piotr Muller