Lublin: rodziny więźniów na "Pielgrzymce wielkiej nadziei"

2024-05-20 14:27
więzienie
Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Pod hasłem "Pielgrzymka wielkiej nadziei" duszpasterstwo więzienne w Lublinie zorganizowało spotkanie rodzin osób z miejscowego aresztu śledczego.

Po Mszy św. uczestnicy wydarzenia modlili się przed Obrazem Matki Bożej w sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Potem udali się do pobliskiej bazyliki dominikanów, Tam przy Relikwiach Krzyża Świętego powierzano Chrystusowi krzyż noszony przez rodziny więźniów. W skarbcu świątyni zwrócono uwagę na wyjątkowy krzyż w formie palmy, podkreślający, że przynosi on wielkie owoce podczas wędrówki po życiowej pustyni. Towarzyszyli im wolontariusze-katechiści prowadzący katechezy w zakładzie karnym i ich dzieci.

Po wspólnej agapie zwiedzano z przewodnikiem podziemia lubelskie. Udało się dzięki życzliwości Tomasza Pietrasiewicza, dyrektora Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN" w Lublinie.

Takie spotkania są bardzo potrzebne osobom, których bliscy przebywają w zakładach karnych i które doświadczają bardzo trudnego czasu. Wstyd i rozgoryczenie, ukrywanie przed najbliższymi i znajomymi faktu uwięzienia członka rodziny jest sytuacją bardzo stresującą i niełatwo jest znaleźć środowisko, które udzieliłoby im wsparcie. Kapelan Aresztu Śledczego w Lublinie ks. Grzegorz Draus jest przekonany o konieczności pomagania takim rodzinom, by ulżyć im w ich cierpieniu, często niezasłużonym.

Źródło: Ks. Grzegorz Draus