Małżeństwo z archidiecezji poznańskiej ofiarowało studnię w Afryce

2021-12-07 16:50
Afrykańska studnia
Autor: 2229018/pixabay.com

W Ankihilabo na Madagaskarze powstała studnia ofiarowana przez wiernych archidiecezji poznańskiej. „Wioska, w której znajduje się około stu domów, po raz pierwszy w historii wyposażona została w studnię” – mówi ks. Dawid Stelmach z Papieskich Dzieł Misyjnych.

Ankihilabo to filia misji w Befasy, która uchodzi za duchową „ambasadę” miasta Poznania i archidiecezji poznańskiej na Madagaskarze. Posługę duszpasterską pełni tam o. Stanisław Kazek ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

W wiosce jest około stu domów, a jeden dom zamieszkuje od pięciu do dziesięciu osób. Studnia ma 13 metrów głębokości. Koszt jej budowy wyniósł 3500 euro, jest to anonimowy dar małżeństwa z archidiecezji poznańskiej – tłumaczy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji.

W Ankihilabo jest już szkoła, ale nie ma jeszcze kaplicy. Do przyjęcia wiary w Jezusa Chrystusa i sakramentu chrztu św. przygotowuje tam mieszkańców jeden katechista – mówi ks. Stelmach.

Befasy to misja, gdzie w 2016 r. wybudowano kościół jako pomnik jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego i dar archidiecezji dla Madagaskaru. Powstały tam także dwie szkoły oraz szpital im. Wandy Błeńskiej, prowadzony przez fundację Redemptoris Missio.

Źródło: KAI