Miss Polonia w siedzibie Caritas: Zaangażowały się w pomoc dla Ukrainy

2022-05-20 20:17
 Miss Polonia w siedzibie Caritas: Zaangażowały się w pomoc dla Ukrainy
Autor: caritas.pl Miss Polonia w siedzibie Caritas: Zaangażowały się w pomoc dla Ukrainy

Już 27 maja dziewczyny wezmą udział w finałowej gali konkursu Miss Polonia, a dwa tygodnie wcześniej odwiedziły jedną z warszawskich placówek Caritas, gdzie zaangażowały się w pomoc dla ukraińskich uchodźców.

Podczas spotkania finalistki wzięły udział w akcji „Paczka dla Ukrainy” przygotowując paczki z artykułami spożywczymi i kosmetycznymi, które trafią do poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.

Jestem dumna z Polaków, że tak mocno zaangażowali się w pomoc Ukrainie. My również, jako finalistki konkursu Miss Polonia, dołączyłyśmy do akcji niesienia pomocy – mówi Maria Wójcik z Warszawy, na co dzień trenerka gimnastyki artystycznej, która wraz z koleżankami biorącymi udział w konkursie spotkała się także z najmłodszymi uchodźcami z Ukrainy.

Czytaj także: Historyczny pogrzeb w w diecezji bielsko-żywieckiej

Dzisiejszy dzień spędziłyśmy na podzieleniu się swoim czasem z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy – wspólnym rysowaniu, kolorowaniu, wręczyłyśmy też dzieciom upominki – relacjonuje Sandra Staszewska, studentka psychologii i modelka.

Sedno Sprawy - Jacek Sasin

- Są dzisiaj z nami ich mamy, od nich mogłam dowiedzieć się, jak czują się w Polsce, jak zostały przyjęte przez Polaków. Przede wszystkim czują się bezpiecznie i poszukują miejsc takich jak to, aby dzieci mogły miło spędzić czas – dodaje Krystyna Sokołowska z Białegostoku, właścicielka klubu sportowego.

Spotkanie z kobietami i dziećmi z Ukrainy, którzy na co dzień otrzymują pomoc z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie, było dla wszystkich jego uczestników ważnym, inspirującym doświadczeniem.

– Wierzymy, że dobro ofiarowane wraca po stokroć, dlatego zachęcamy wszystkich do pomocy – podsumowuje Agnieszka Brewka, studentka geografii i zapalona siatkarka.

Wszystkim dziewczynom serdecznie dziękujemy i życzymy satysfakcji z udziału w prestiżowym konkursie.