Modlitwa i nowe aplikacje w świecie cyfrowym

2021-10-20 11:07
Rozbój za 20 zł. 24-latek prysnął w oczy gazem, ukradł telefon i uciekł
Autor: pixabay Rozbój za 20 zł. 24-latek prysnął w oczy gazem, ukradł telefon i uciekł

Ruszyła inicjatywa Aplikacja Modlitwy Papieża Click To Pray 2.0 oraz Sieci Modlitwy za Synod. To ważny przejaw zaangażowania modlitewnego i duchowego w sferze cyfrowej.

Sekretarz Dykasterii ds. Komunikacji, ks. Lucio Ruiz podkreśla, że to wyraz świadomości Kościoła. Ten zdaje sobie sprawę, że nowe środki komunikowania nie są tylko jakimś rodzajem „gadżetów technologicznych”, ale mocno wchodzą w kulturę i w sposób życia współczesnego człowieka. Kościół pragnie być tam, gdzie są ludzie i komunikować się z nimi w języku, w którym myślą i żyją, oraz ofiarowywać w ich kulturze narzędzia dla życia duchowego.

Zdaniem sekretarza watykańskiej dykasterii, nowa inicjatywa stanowi wielkie wsparcie, jest świadectwem ogromnej kreatywności, daje możliwość łączenia różnych języków i kultur. To orędzie misyjne płynące z miłości i niosące nadzieję. Nowe technologie tworzą też miejsce dla Boga w przestrzeniach cyfrowych. Ważne jest, że w tylu propozycjach, które oferują telefony oraz w ogóle świat cyfrowy można realizować bardzo przyjacielską i bliską relację – uważa ks. Ruiz.

Bez znajomości tylu skomplikowanych rzeczy, różnych menu i opcji, można pomodlić się rano, w południe i wieczorem. Można także spotkać się z innymi, poprosić o towarzyszenie w trudnym momencie życia. Sukces tej inicjatywy polega na znalezieniu sposobu na towarzyszenie duchowe w przestrzeni cyfrowej – podsumował hierarcha.

Źródło:ekai