Nowi członkowie Papieskiej Akademii Nauk Społecznych

2023-06-05 20:55
Wejście do Papieskiej Akademii Nauk.
Autor: Wikipedia Wejście do Papieskiej Akademii Nauk.

Ojciec Święty mianował trzech nowych członków Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Pochodzą oni z Australii, Chin i Stanów Zjednoczonych. Jest wśród nich laureatka Nagrody Ratzingera, prof. Tracey Rowland.

Prof. Rowland uzyskała dwa doktoraty z teologii na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii i Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Była dziekanem Instytutu Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie w Melbourne oraz członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

Natomiast prof. Justin Farrell jest wykładowcą socjologii w Yale School of the Environment. Ma na swoim koncie liczne publikacje na temat migracji rdzennej ludności w Ameryce Północnej, wpływu Covid-19 i populacji wiejskich.

Kolejnym nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych jest prof. Tongdong Bai. Pochodzi on z Pekinu. W 2004 r. uzyskał tytuł doktora filozofii na Uniwersytecie Bostońskim w Stanach Zjednoczonych. Był profesorem na Uniwersytecie Xavier (USA). Obecnie wykłada na Fudan University, New York University School of Law i New York University Shanghai. Jest autorem licznych publikacji na temat filozofii chińskiej i filozofii politycznej.

Papieską Akademię Nauk Społecznych powołał do życia św. Jan Paweł II w 1994 roku. Liczy od 20 do 40 członków: profesorów nauk społecznych, ekonomicznych, politycznych i prawnych z całego świata. Jej celem jest pogłębianie i rozwój społecznego nauczania Kościoła. Przewodniczącą Akademii jest s. Helen Alford OP, dominikanka od św. Katarzyny ze Sieny, zaś wśród jej członków jest prof. Krzysztof Wielecki, socjolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W przeszłości członkami Akademii byli też: były minister spraw zagranicznych Krzysztof Skubiszewski, socjolog Janusz Ziółkowski, socjolog Jerzy Zubrzycki i była premier Hanna Suchocka.

Źródło:info.wiara.pl