Ogólnopolskie rekolekcje online przed beatyfikacją

2021-08-31 13:03
Rekolekcje przed beatyfikacją
Autor: KUL

“Czas to miłość” - pod takim hasłem Katolicki Uniwersytet Lubelski organizuje rekolekcje w dniach 7-9 września. Każdy będzie mógł wziąć w nich udział dzięki transmisji na kul.pl, YouTube i Facebooku. W rekolekcjach można wziąć udział też stacjonarnie w Kościele Akademickim KUL.

„Ludzie mówią czas to pieniądz. Ja mówię inaczej - czas to miłość” - powiedział kard. Stefan Wyszyński. Właśnie te słowa będą punktem wyjścia do rozważań na temat nauczania Prymasa Tysiąclecia. Uczestnicy trzydniowych rekolekcji będą się zastanawiać m.in. nad tym czy dziś nauczanie Kardynała jest aktualne, lub co powiedziałby współczesnym Polakom. Wszystko to ma pomóc przygotować się na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

Organizatorzy zapraszają do udziału „wszystkich, niezależnie od tego czy postać kard. Wyszyńskiego jest im bliska, czy odległa, czy są dziś silnie związani z Kościołem, czy też czują, że są na jego obrzeżach, wierzących i wątpiących!”. Całe wydarzenie odbędzie się w Kościele Akademickim KUL, ale dzięki transmisji online każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Rekolekcje będą transmitowane na YouTube i Facebooku, oraz na stronie KUL.

W programie m.in. nauka rekolekcyjna, którą wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, współorganizator Przystanku Jezus – spotkań ewangelizacyjnych odbywających się podczas festiwalu Pol'and'Rock (wcześniej Woodstock).

Będzie też muzyczna modlitwa uwielbienia w wykonaniu zespołów Siewcy Lednicy, Boże Stopy i Porozumienie.

Program rekolekcji:

7 września

19.00 Msza św. 19.45 Konferencja – bp Edward Dajczak 20.30 Modlitwa uwielbienia – Boże Stopy

8 września

19.00 Msza św. 19.45 Konferencja – bp Edward Dajczak 20.30 Modlitwa uwielbienia – Porozumienie

9 września

19.00 Msza św. 19.45 Konferencja – bp Edward Dajczak 20.30 Modlitwa uwielbienia – Siewcy Lednicy

Źródło: KUL