Papież Franciszek skomentował doniesienia o swojej rzekomej rezygnacji

2021-08-30 13:09
Papież Franciszek skomentował doniesienia o swojej rzekomej rezygnacji
Autor: archiwum serwisu

Ojciec Święty w wywiadzie dla hiszpańskiego Radia Cope odniósł się do ostatnich plotek, mówiących o tym, że ze względu na pogarszający się stan zdrowia papież Franciszek rozważa abdykację ze Stolicy Piotrowej podobnie jak uczynił jego poprzednik.

"Zawsze, gdy papież jest chory, pojawia się wiaterek lub huragan konklawe" - w taki sposób Franciszek odpowiedział na jedno z pytań hiszpańskiego dziennikarza Carlosa Herrery, który zapytał Ojca Świętego o krążące ostatnio plotki, mówiące o tym, że papież zamierza abdykować, ze względu na pogarszający się stan zdrowia i zaawansowany wiek.

Przypomnijmy, że Ojciec Święty w lipcu przeszedł operację jelita grubego. Zapewnia, że czuje się dobrze. W rozmowie z Radiem Cope powiedział, że "pielęgniarka uratowała mu życie". Podkreślał, że to nie pierwszy raz, bo sanitariuszka uratowała go również w 1957 roku.

Cała rozmowa z hiszpańskiego dziennikarza z papieżem Franciszkiem w programie „Herrera en COPE”,  zostanie wyemitowana 1 września od godz. 8 rano, na antenie COPE.

- Przybyliśmy z wieloma pytaniami i opuszczamy Watykan z wieloma odpowiedziami- stwierdził Carlos Herrera zapowiadając rozmowę z Ojcem Świętym.