Papież pobłogosławił korony dla Matki Bożej Pocieszenia w Gdyni

2022-04-28 17:30
Papież Franciszek Jorge Mario Bergoglio
Autor: Beyond Faith/cathopic.com

Papież Franciszek pobłogosławił korony, którymi zostanie ozdobiony obraz Matki Bożej Pocieszenia znajdujący się w bazylice Morskiej w Gdyni. Błogosławieństwo miało miejsce w środę 27 kwietnia po audiencji na Placu Św. Piotra w Rzymie.

W środowej audiencji generalnej uczestniczyła delegacja wiernych i kapłanów z archidiecezji gdańskiej na czele z abp. Tadeuszem Wojdą, metropolitą gdańskim.

Podczas przemówienia do pielgrzymów papież powiedział: - Pozdrawiam serdecznie Polaków, szczególnie pielgrzymów z Gdyni, z bazyliki NMP Królowej Polski. Po audiencji poświęcę korony, którymi zostanie ozdobiony znajdujący się w tej świątyni obraz Matki Bożej. Dzisiaj, w 8. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, prośmy przez jego wstawiennictwo byśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa, Jego miłosiernej miłości - w świecie, w rodzinie i w miejscach pracy. Wszystkim Wam z serca błogosławię!

Pobłogosławione przez Ojca Świętego Korony to wotum wdzięczności wiernych. - Jest to dar parafian i osób, które w ramach podziękowania Matce Bożej za otrzymane łaski przynosiły złotą biżuterię. To z tych darów w pracowni Mariusza Drapikowskiego powstały korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, a także nimby otaczające ich głowy - mówi ks. inf. Edmund Skalski, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Gdyni.

Koronacja wizerunku Matki Bożej Pocieszenia w bazylice Morskiej w Gdyni odbędzie odbędzie się 12 czerwca. Dokona jej abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Źródło: KAI