Papież podziękował Polakom za pomoc udzielaną uchodźcom. "Dziękuję Wam za miłosierdzie"

2022-04-20 17:37
Papież pozdrowił Polaków
Autor: episkopat.pl Papież pozdrowił Polaków

Papież Franciszek zwrócił się do Polaków podczas środowej audiencji generalnej na placu świętego Piotra w Watykanie. Podziękował za miłosierdzie okazane uchodźcom z Ukrainy. Pełną treść pozdrowień znajdziesz w poniższym tekście.

- Dziękuję wam za miłosierdzie wobec tak licznych uchodźców z Ukrainy, którzy w Polsce zastali otwarte drzwi i hojne serca. Niech Bóg wynagrodzi was za waszą dobroć – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.

Czytaj także: Dowódca z Mariupola prosi papieża o interwencję

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Drodzy bracia i siostry, w niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Chrystus uczy nas, że człowiek nie tylko doświadcza Bożego miłosierdzia, ale także jest powołany, aby okazywał je swoim bliźnim. Szczególnie dziękuję wam za miłosierdzie wobec tak licznych uchodźców z Ukrainy, którzy w Polsce zastali otwarte drzwi i hojne serca. Niech Bóg wynagrodzi was za waszą dobroć. Z ufnością módlmy się do Chrystusa Miłosiernego także za osoby starsze, chore i doświadczone cierpieniem. Niech Zmartwychwstały ożywi w nas nadzieję i ducha wiary. Z serca wam błogosławię.

vaticannews / BP KEP

Sedno Sprawy - Krzysztof Gawkowski