Papież przedłuża proces synodalny. Jaki jest nowy termin?

2022-10-17 12:50
Papież przedłuża proces synodalny. Jaki jest nowy termin?
Autor: episkopat.pl Papież przedłuża proces synodalny. Jaki jest nowy termin?

Papież Franciszek przedłuża proces synodalny. Poinformował o tym po modlitwie Anioł Pański. Jaki jest nowy wyznaczony termin? Sprawdź szczegóły.

Po modlitwie Anioł Pański, Papież nawiązał to trwającego aktualnie procesu synodalnego, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Przypomniał, że jego pierwsza faza rozpoczęła się w Kościołach lokalnych 10 października ubiegłego roku.

Czytaj także: W męskich zakonach najwięcej Franciszkanów i Salezjanów Ojciec Święty zaznaczył, że ten pierwszy etap polega przede wszystkim na słuchaniu i rozeznaniu. „Owoce zainicjowanego procesu synodalnego są liczne, ale aby osiągnęły pełną dojrzałość, nie należy się spieszyć. Dlatego, aby mieć więcej czasu na rozeznanie, postanowiłem, że to Zgromadzenie Synodalne odbędzie się w dwóch sesjach. Pierwsza od 4 do 29 października 2023 r., a druga w październiku 2024 r. Mam nadzieję, że ta decyzja będzie sprzyjać zrozumieniu synodalności jako konstytutywnego wymiaru Kościoła oraz pomoże wszystkim żyć nią jako bracia i siostry dający świadectwo radości Ewangelii”.

vaticannews.va