Parafia św. Mikołaja w Jedlni zwycięzcą konkursu Aktywna Parafia 2024

2024-06-15 20:27
Aktywna Parafia 2024
Autor: Ekai Aktywna Parafia 2024

Parafia św. Mikołaja w Jedlni koło Radomia zwyciężyła w czwartej edycji Konkursu Aktywna Parafia. Finał konkursu organizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną odbył się w sobotę w Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 im. bł. Honorata Koźmińskiego przy ul. Smoleńskiego 31 na warszawskich Bielanach.

Finał konkursu Aktywna Parafia 2024 odbył się w Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 przy ul. Smoleńskiego 31 na warszawskich Bielanach. Uczestniczyło w nim dziewięć spośród dziesięciu parafii zakwalifikowanych do ścisłej czołówki.

Celem konkursu organizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną wraz z Fundacją na Rzecz Wymiany Informacji Katolickiej było wyłonienie wspólnoty, która w sposób najbardziej aktywny podejmuje inicjatywy ewangelizacyjne, społeczne, duszpasterskie, charytatywne i sportowe.

Zwycięzcą, jak co roku, jest parafia, która uzyska najwięcej punktów na każdym z etapów: podczas eliminacji do finału, prezentacji wspólnoty oraz zawodów sportowych. Tegorocznym tryumfatorem została  Parafia św. Mikołaja w Jedlni. Dyplom oraz nagrody w postaci 3 tys. zł w bonach zakupowych na sprzęt sportowy oraz kosiarki do trawy marki HONDA odebrali przedstawiciele parafii z proboszczem ks. Januszem Smerdą.

– Wszyscy w tym konkursie jesteśmy zwycięzcami, a to, że zwyciężyliśmy w nim my – to dla nas podwójny sukces – powiedział ks. Smerda. – To jest piękny obraz Kościoła. Bardzo dziękuję wszystkim parafiom, z którymi mogliśmy się tu spotkać. Dziękuję moim parafianom i dziękuję Panu Bogu – dodał proboszcz zwycięskiej parafii z Jedlni.

Wręczona została także nagroda specjalna Dyrektora Caritas Polska ks. Marcina Iżyckiego dla parafii najbardziej zaangażowanej w działania charytatywne. Otrzymała ją Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku.

Drugie miejsce otrzymała parafia Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Wspólnota otrzymała dyplom i nagrodę w postaci 2 tys. zł w bonach zakupowych na sprzęt sportowy.

Trzecie miejsce w konkursie zajęła Parafia pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Wspólnota otrzymała dyplom i nagrodę w postaci 1 tys. zł w bonach zakupowych na sprzęt sportowy.

Wręczona została także nagroda specjalna Dyrektora Caritas Polska ks. Marcina Iżyckiego dla parafii najbardziej zaangażowanej w działania charytatywne. Otrzymała ją Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku.

Pozostali finaliści otrzymali dyplomy uczestnictwa w decydującej części konkursu Aktywna Parafia 2024.

Źródło: KAI