PCPM rusza z misją do Palestyny. Chcą zwiększyć dostęp do opieki medycznej

2021-09-16 20:24
PCPM rusza z misją do Palestyny
Autor: PCPM PCPM rusza z misją do Palestyny

Wielkie wyzwanie przed Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej! ​Organizacja dzięki środkom z Polskiej pomocy rusza z 3-letnią misją do Palestyny. Chodzi głównie o wsparcie mieszkańców terenów wiejskich w tzw. Strefie C, czyli strefie znajdującej się pod kontrolą władz izraelskich. PCPM chce zwiększyć dostęp do opieki medycznej - zarówno tej podstawowej, jak i specjalistycznej.

Braki w wykształceniu kadry medycznej i brak odpowiedniego wyposażenia karetek i szpitali - to jedne z ważniejszych problemów w Palestynie. Wyzwanie podjęło Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które rusza na 3-letnią misję.

Czytaj także: "Kaplica na kółkach", czyli nietypowa ewangelizacja w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

- PCPM uruchomi klinikę mobilną, odnowi 45 stacji medycznych i poprawi dostęp do opieki prenatalnej. Zrealizujemy także z Ministerstwem Zdrowia Palestyny program kształcenia kadr medycznych i instruktorskich, by poprawić jakość i skuteczność pomocy medycznej w rejonie zagrożonym konfliktem - tłumaczy rzeczniczka PCPM, Aleksandra Rutkowska.

Organizacja pracowała w Palestynie także pomimo pandemii, co było szalenie trudne. Udało się m.in. zakupić sprzęt medyczny dla karetek i szpitali. - Równolegle wydarzały się szkolenia dla personelu medycznego - dodaje Rutkowska.

Nowy projekt potrwa do 2023 roku.