Ponad 2 miliony osób oglądało niedzielną beatyfikację kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej

2021-09-14 12:16
Ponad 2 miliony osób oglądało niedzielną beatyfikację kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej
Autor: BP KEP Zdjęcie poglądowe

Archidiecezja Warszawska podała, że ponad dwa miliony widzów śledziło w niedzielę, 12 września mszę św. beatyfikacyjną Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej transmitowaną na żywo za pośrednictwem najważniejszych stacji telewizyjnych i radiowych. Relację przeprowadziło również m.in. Radio Plus.

Największe stacje telewizyjne takie jak: Telewizja Polska, TVN24, Polsat News, Telewizja Trwam i Telewizja Republika, a także międzynarodowa stacja EWTN Global Catholic Network - przeprowadziły relacje z uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Beatyfikację relacjonowały również największe rozgłośnie radiowe, w tym Radio Plus.

Dzięki temu transmisje beatyfikacji Wyszyńskiego i Matki Czackiej śledziło ponad 2 miliony widzów. Takie dane podała Archidiecezja Warszawska. Dodajmy, że w samych tylko mediach społecznościowych Archidiecezji Warszawskiej odnotowano: ponad 62 tys. odtworzeń transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej na You Tube, a ponad 16 tys. wyświetleń na Facebooku. Obie te wielkości nadal rosną.

Biuro Programu “Niepodległa” zapewniło telebimy, dzięki którym wierni w 16 lokalizacjach w całej Polsce mogli wspólnie oglądać transmisję uroczystości i w ten sposób łączyć się z zebranymi w Świątyni Opatrzności Bożej. Wspólne oglądanie transmisji telewizyjnych lub internetowych zorganizowały także u siebie parafie.

Uroczysty koncert “Soli Deo” zorganizowany w przeddzień beatyfikacji w Świątyni Opatrzności Bożej był transmitowany na żywo na portalu niepodlegla.gov.pl oraz na profilach Niepodległej oraz Archidiecezji Warszawskiej w mediach społecznościowych. Łącznie obejrzało go w internecie kilkadziesiąt tysięcy widzów. Koncert dostępny jest stale na profilu Niepodległej w serwisie YouTube, gdzie wciąż można obejrzeć nagranie.

Źródło: Archidiecezja Warszawska

Sedno Sprawy - Grzegorz Cessak