Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji apeluje o udział w misyjnej akcji św. Krzysztof

2024-07-11 14:27
Bp Piotrowski
Autor: BP KEP

Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji bp Jan Piotrowski, w komunikacie przed XXV Tygodniem św. Krzysztofa zaapelował o udział w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr. Wezwał też wszystkich uczestników ruchu drogowego do troski o bezpieczeństwo na drodze.

Prosząc o błogosławieństwo swoich pojazdów, bądźmy wdzięczni Panu Bogu za ich dobrodziejstwo i za szczęśliwie przejechane kilometry, a w duchu wdzięczności oraz solidarności z polskimi misjonarzami i misjonarkami, wesprzyjmy na miarę naszych możliwości ich potrzeby w zakresie środków transportu” – napisał bp Jan Piotrowski przed Tygodniem św. Krzysztofa, który będziemy obchodzić w tym roku w dniach 21- 28 lipca. To czas modlitwy w intencji podróżujących oraz okazja do wsparcia misjonarzy.

Bp Piotrowski zachęcił, by każda parafia postarała się o zorganizowanie misyjnej akcji z błogosławieństwem kierowców i pojazdów wraz ze zbiórką ofiar na środki transportu dla misjonarzy. Przypomniał, że brak własnych środków transportu oznaczałby brak możliwości dotarcia do ludzi, żyjących na peryferiach, z dala od ośrodków miejskich i głównych centrów misyjnych. Podkreślił też, że dzięki działalności stowarzyszenia MIVA Polska oraz osobom je wspierającym, w ubiegłym roku zostało zakupionych 935 różnych środków transportu, w tym: ciężarówki, busy, motocykle czy łodzie motorowe.

Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji zwrócił się też do wszystkich uczestników ruchu drogowego z prośbą o troskę o bezpieczeństwo swoje i innych oraz o kulturę na drodze. „Naszą modlitwę o błogosławieństwo i opiekę w podróżach starajmy się zawsze łączyć z dobrym świadectwem naszej wiary, gdy korzystamy z naszych pojazdów. Dbajmy odpowiedzialne i roztropne poruszanie się pod drogach” – zachęcił.

Źródło: BP KEP