Rekordowa liczba młodych Polaków w kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”

2021-10-22 10:53
Różaniec
Autor: pixabay.com

Ponad 75 tys. dzieci z Polski wzięło udział w kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. To rekordowy wynik. Do akcji dołączyły szkoły, przedszkola, pojedyncze klasy, parafie i rodziny – nie tylko z Polski, ale z całego świata.

Kiedy milion dzieci będzie modlić się na różańcu, świat się zmieni - właśnie te słowa ojca Pio przyświecają akcji wspólnej modlitwy najmłodszych z różnych zakątków Ziemi. Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podsumowała kampanię „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Tegoroczna akcja przyciągnęła ok. 300 tys. dzieci z całego świata. Tyle osób zarejestrowało się na stronie internetowej. Wśród nich, w intencji pokoju, modliło się ponad 75 tys. dzieci z Polski. W akcji udział wzięło 51 parafii, 534 szkoły, 131 przedszkoli oraz 216 uczestników indywidualnych – mówi koordynator kampanii Malwina Wyszyńska.

Polskim centrum akcji było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Różaniec rozpoczął się tam o godz. 9.00 i był transmitowany w internecie. W modlitwie brały udział dzieci zgromadzone w kościele, ale też – dzięki połączeniu online – całe rodziny, szkoły, pojedyncze klasy czy dzieci przebywające w tym czasie w szpitalu.

Jak mówi Malwina Wyszyńska - Modlitwie dzieci często towarzyszył śpiew, gra na gitarze, dekoracje nawiązujące do kampanii, samodzielne wykonywanie różańca, katechezy poprzedzające dzień 18 października oraz konkursy wewnątrzszkolne.

Koordynatorka akcji podkreśla też, że Z roku na rok kampania staje się w Polsce coraz bardziej rozpoznawalna. Dzieje się to szczególnie wśród szkół i przedszkoli katolickich. Już we wrześniu otrzymujemy zapytania od katechetów i nauczycieli o możliwość dołączenia do akcji. Docierają do nas prośby o udostępnienie materiałów w języku polskim”.

Honorowy patronat nad kampanią „Milion dzieci modli się na różańcu” objął metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

Źródło: Biuro Prasowe PKWP Polska