Rekordowa zbiórka na rzecz hospicjum w Darłowie

2021-10-21 12:11
Hospicjium im. bpa Czesława Domina w Darłowie
Autor: Hospicjium im. bpa Czesława Domina w Darłowie

Podczas tegorocznego Balu Charytatywnego na rzecz hospicjum w Darłowie udało się zebrać 140 tys. zł. To rekordowa sumę w historii imprezy. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu do rehabilitacji chorych i nowy program medyczny.

Tegoroczny Bal Charytatywny na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. bp. Czesława Domina w Darłowie był połączony z jubileuszem 10-lecia powstania placówki. Co ciekawe, sam Bal ma dłuższą historię. Sympatycy idei, by w Darłowie powstało hospicjum, zrzeszeni w Fundacji "Morze Miłości", pierwszą imprezę zorganizowali już przed 12 laty. Dziś Bal ma stałych bywalców oraz nowych sympatyków, dzięki którym udaje się zebrać pokaźną sumę pomagającą funkcjonować placówce.

Wśród tegorocznych gości byli m.in. bp Edward Dajczak, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, dyrektor hospicjum ks. Krzysztof Sendecki, zastępca Caritas DKK Jacek Krzyżanowski, przedstawiciele samorządu i sponsorzy.

Podczas imprezy odbyła się charytatywna licytacja. Wśród przedmiotów na aukcji znalazły się m.in. koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, popiersie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego podarowane przez kard. Kazimierza Nycza, oraz Księga Jedności Narodów i różaniec od papieża Franciszka przywieziony prosto z Rzymu, które przekazał bp Edward Dajczak.

Organizatorom udało się zebrać blisko 140 tys. zł. na cele hospicjum Caritas. To rekordowa suma w historii tego wydarzenia. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do rehabilitacji chorych w formie laserów i ultradźwięków, nowy program medyczny oraz na bieżące potrzeby placówki.

Bal Charytatywny zorganizowała Fundacja "Morze Miłości". Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, minister prowincjalny o. Wojciech Kulig, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, oraz starosta Sławna Wojciech Wiśniowski.

Źródło: KAI