Rusza "Akademia Caritas Dzieciom". Pomoże wrócić do normalności po lockdownie

2021-10-12 16:37
Rusza Akademia Caritas Dzieciom. Pomoże wrócić do normalności po lockdownie
Autor: caritas.pl Rusza "Akademia Caritas Dzieciom". Pomoże wrócić do normalności po lockdownie

Rusza program "Akademia Caritas Dzieciom". To m.in. warsztaty z psychologiem, budowa pracowni do robienia eksperymentów i akcja, która ma zachęcić dzieci do sportu. Caritas Polska chce w ten sposób pomóc rozwiązać problemy młodzieży, które znacznie nasiliły się podczas pandemii.

Niska samoocena, problemy z budowaniem relacji czy uzależnienie od internetu - te problemy młodych ludzi znacznie nasiliły się podczas pandemii. Odpowiedzią na nie jest program "Akademia Caritas Dzieciom" realizowany przez Caritas Polska.

Czytaj także: Ma 90 lat. Statua Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro

Program obejmuje trzy obszary pomocy. To m.in. zajęcia z profilaktyki zintegrowanej, które mają m.in. wzmocnić poczucie własnej wartości u dzieci czy wyposażenie świetlic Caritas w pracownie do przeprowadzania eksperymentów. - By uatrakcyjnić dzieciom czas, wprowadzając ich w fascynujący świat nauki. Pokazując im, że przez różne liczne doświadczenia nauka może stać się prostsza, przyjemniejsza, bardziej dostępna - tłumaczy i Maciej Dubicki z Caritas Polska i dodaje, że w ramach programu prowadzona jest też akcja "krok za grosz", która ma zachęcić młodych do sportu. - Dzieci w ramach świetlic Caritas będą wspólnie - czy to przez wycieczki rowerowe czy piesze - zliczać przebyte kilometry. Za każdy kilometr 10 groszy - taką kwotę Caritas Polska wpłaci jako darowiznę na konto osoby potrzebującej - dodaje Dubicki.

W tej chwili z programu korzysta 1000 dzieci, ale pomoc będzie rozszerzana. Potrzebne jest wsparcie finansowe. Szczegóły na stronie caritas.pl.

Sedno Sprawy - Małgorzata Kidawa-Błońska