Rusza Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zabawie. Sprawdź szczegóły

2022-09-22 12:59
Rusza Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zabawie. Sprawdź szczegóły
Autor: pixabay.com Rusza Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zabawie. Sprawdź szczegóły

Rusza Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zabawie. Oprócz delegacji reprezentujących poszczególne diecezje, w spotkaniu wezmą udział również Asystenci Diecezjalni KSM oraz zaproszeni goście. Odbędą się m.in. warsztaty rozwoju organizacji czy wspólna modlitwa.

Rusza Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zabawie

Uroczyste wręczenie Orderu im. ks. Prałata Antoniego Sołtysika, warsztaty rozwoju organizacji, wspólna modlitwa i spotkania z gośćmi specjalnymi – tak zapowiada się ogólnopolskie spotkanie organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Wydarzenie rozpocznie się już w piątek w Zabawie w Sanktuarium bł. Karoliny – głównej patronki KSM.

Oprócz  delegacji reprezentujących poszczególne diecezje, w spotkaniu wezmą udział również Asystenci Diecezjalni KSM oraz zaproszeni goście: bp Artur Ważny, prof. Piotr Kosiak, Ilona Trojnar oraz Ks. Tomasz Koprianiuk. Pierwszą część warsztatów poprowadzi prof. Piotr Kosiak — doświadczony menadżer, filozof i etyk biznesu, teolog praktyczny i filozof społeczny. Kolejna część to zajęcia z  Iloną Trojnar – wieloletnią Przewodniczącą Prezydium Krajowej Rady KSM, a w ostatnich latach Dyrektor Programową Caritas Diecezji Siedleckiej, która jest także doświadczonym fundraiserem. Tematem przewodnim trzeciego bloku warsztatów będzie rozwój stowarzyszenia na poziomie parafialnym.  Poprowadzi go bp Artur Ważny, biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej oraz przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Czytaj także: „Johnny” od piątku na ekranach polskich kin

Na wrześniowe zebranie KSM został zaproszony także ks. Tomasz Koprianiuk, Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Wprowadzi on zgromadzonych KSM-owiczów w temat zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Wizyta Księdza Dyrektora podczas Zjazdu Krajowej Rady jest szczególnie ważna z uwagi na fakt, iż celem statutowym stowarzyszenia jest wspieranie organizacji ŚDM.

W trakcie spotkania w Zabawie zostaną przedstawione szczegóły tegorocznej pomocy i nowe inicjatywy w ramach akcji „Polak z Sercem”, którą Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje od wielu lat, niosąc pomoc potrzebującym na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Od 2020 roku Stowarzyszenie przyznaje Order im. Księdza Prałata Antoniego Sołtysika. To specjalne wyróżnienie za aktywną służbę na rzecz młodzieży, a zwłaszcza za czynne wspieranie idei KSM. Tegoroczne nagrody zostaną wręczone laureatom w niedzielę 25 września zaraz po uroczystej Eucharystii. Dotychczas orderem zostali uhonorowani: druh Leszek Bodus, ks. Zbigniew Kucharski, druhna Teresa Moskal, dr Antoni Spyra, druhna Elżbieta Szklarczyk, druhna Renata Hasiuk, minister Piotr Mazurek i ks. kanonik Stanisław Chodźko.

Szczegółowy plan spotkania znajduje się na stronie Stowarzyszenia www.ksm.org.pl. Relacje ze spotkania można śledzić na kontach KSM w mediach społecznościowych. Spotkanie zakończy się w niedzielę 25 września.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat. Głównym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła poprzez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości oraz zasad we wszystkich dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.

KSM