Salezjański Ośrodek Misyjny kończy kolejne projekty! Na co pójdą pieniądze?

2022-06-03 19:26
Salezjański Ośrodek Misyjny kończy kolejne projekty! Na co pójdą pieniądze?
Autor: Facebook/Salezjański Ośrodek Misyjny Salezjański Ośrodek Misyjny kończy kolejne projekty! Na co pójdą pieniądze?

Salezjański Ośrodek Misyjny nie tylko wysyła do krajów całego świata wolontariuszy i misjonarzy, ale zbiera także fundusze na realizację konkretnych projektów! Dwa z nich właśnie udało się zakończyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Chodzi o dwa afrykańskie projekty. Salezjański Ośrodek Misyjny poinformował, że udało się zebrać fundusze na budowę dwóch klas w gimnazjum w Kinshasie w Demokratycznej Republice Konga. Wsparcie popłynie też do Kamerunu.

- Zakończyliśmy zbiórkę na Projekt 659! Dzięki Waszej pomocy salezjanie w Kinshasie w Demokratycznej Republice Konga wybudują dwie klasy w gimnazjum! D Z I Ę K U J E M Y!  Salezjanie w dzielnicy Lukunga prowadzą szkołę podstawową i gimnazjum, niosą doraźną pomoc, działają na rzecz lokalnego społeczeństwa. Szczególną uwagę zwracają na zaniedbane dzieci i młodzież, chcą zapewnić ubogim edukację i lepszą przyszłość - informuje SOM.

Czytaj także: Bezpieczni uczniowie – profilaktyka w szkołach katolickich

- D Z I Ę K U J E M Y! Zakończyliśmy zbiórkę na Projekt 676! Dzięki Wam 60 uczniów ze szkoły w Ebolowa (Kamerun) otrzyma roczne wyżywienia, a także środku higieniczne - czytamy.

Szczegóły znajdziesz >>TUTAJ<<.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska