Senior Caritas est. Odbyło się spotkanie uczestników programu!

2022-05-06 16:17
Senior Caritas est. Odbyło się spotkanie uczestników programu!
Autor: caritas.pl Senior Caritas est. Odbyło się spotkanie uczestników programu!

Seniorzy uczestniczący w programie realizowanym przez Caritas Polska wreszcie mogli znów zobaczyć się na żywo! W spotkaniach tematycznych, wycieczkach i pielgrzymkach bierze udział kilkadziesiąt osób. Z powodu pandemicznych obostrzeń zajęcia w różnych okresach odbywały się zdalnie.

Po serii zajęć prowadzonych online seniorzy uczestniczący w programie realizowanym przez Caritas Polska wreszcie mogli znów zobaczyć się na żywo.

Czytaj także: Ukraina: wizyta braci z ekumenicznej Wspólnoty z Taizé

Senior Caritas est to integracyjno-aktywizacyjny program prowadzony przez Caritas Polska. W jego ramach kilkudziesięciu seniorów bierze udział w spotkaniach tematycznych, wycieczkach i pielgrzymkach. Z powodu pandemicznych obostrzeń zajęcia w różnych okresach odbywały się zdalnie, jednak choć ich uczestnicy wcześniej opanowali podstawowe narzędzia służące do komunikacji przez internet, to z radością przyjęli powrót do tradycyjnej formuły.

Pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie rozpoczęła msza święta odprawiona przez brata Cordiana Szwarca OFM, zastępcę dyrektora Caritas Polska. Duchowny zaczął ją nietypowo – na wstępie poprosił obecnych o datki, choć nie finansowe lecz rzeczowe. Po mszy okazało się, że była to niespodzianka dla jednej z uczestniczek zajęć, która tego dnia obchodziła urodziny.

Po mszy seniorzy zebrali się w sali konferencyjnej, gdzie przy kawie, herbacie i ciastkach omówili plany na kolejne spotkania. Był czas na rozmowy i wspomnienia przy oglądaniu zdjęć z wcześniejszych zajęć. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem.

O tym, co dzieje się w projekcie, można przeczytać na blogu Senior caritas est.

Caritas Polska

Sedno Sprawy - Piotr Muller