Skrzynki po amunicji zamienione w ikony. Pieniądze trafiają na Ukrainę

2022-05-10 19:47
Skrzynki po amunicji zamienione w ikony. Pieniądze trafiają na Ukrainę
Autor: inblessedartshop.pl Skrzynki po amunicji zamienione w ikony. Pieniądze trafiają na Ukrainę

Wyjątkowe prace na sprzedaż! Artysta z Wrocławia tworzy ikony ze skrzynek po amunicji. Pieniądze ze sprzedaży są przeznaczone na pomoc objętej wojną Ukrainie. Sprawdź szczegóły!

Skrzynki po amunicji od ukraińskiej obrony terytorialnej​ zyskują nowe życie - w pracowni we Wrocławiu pisane są na nich wyjątkowe ikony. Hubert Kampa od wielu lat jest ikonografem, a swój warsztat rozwijał między innymi w Ukrainie.

Czytaj także: Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek wydał orędzie

- Na Ukrainie ja odnalazłem rozwój ikony bizantyjskiej, bo my w Polsce niestety mamy tę ikonę jeszcze bardzo tradycyjną, bardzo kanoniczną, zamkniętą. A tam we Lwowie jest właściwie jedyny ośrodek, który rozwija ikonę bizantyjską, zmienia ją i przechodzi na te współczesne formy, na współczesne wizerunki - mówi Kampa.

Ikony, które powstały w ostatnim czasie można nabyć przez licytacje. Wszystkie środki przekazywane są na pomoc Ukrainie.

- Pierwsze licytacje zostały utworzone i poszły bardzo dobrze, bo zarobiliśmy z tego prawie 37 ty. zł i to zostało przekazane na Ukrainę - dodaje artysta.

Wyjątkowe ikony tworzone na deskach ze skrzyń po amunicji możecie obejrzeć na stronie ikonydlaua.pl. Znajdziecie tam też informacje o kolejnych aukcjach na rzecz Ukrainy.

Sedno Sprawy - Wojciech Skurkiewicz