Spotkanie modlitewne chrześcijan i muzułmanów. Kiedy? Sprawdź szczegóły!

2022-03-24 16:36 STAN
Spotkanie modlitewne chrześcijan i muzułmanów. Kiedy? Sprawdź szczegóły!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Spotkanie modlitewne chrześcijan i muzułmanów. Kiedy? Sprawdź szczegóły!

„Maryja znakiem nadziei i pokoju” - to hasło tegorocznego modlitewnego spotkanie chrześcijan i muzułmanów, które odbędzie się już po raz trzeci. Zaplanowano je na piątek 25 marca, czyli Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, odbędzie się już po raz trzeci modlitewne spotkanie chrześcijan i muzułmanów. Przewodniczyć mu będzie bp Henryk Ciereszko, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi.

Czytaj także: Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny 25.03.2022 [TEKST]

Międzyreligijne obchody Dnia Zwiastowania odbędą się pod hasłem: „Maryja znakiem nadziei i pokoju”. W tym roku w modlitwę włączą się także przedstawiciele Kościoła prawosławnego. Spotkanie z powodu trwającej wciąż pandemii odbędzie się również w formie on-line.

W programie wspólnej modlitwy przewidziane są pozdrowienia przedstawicieli chrześcijan i muzułmanów, odczytanie Ewangelii o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie oraz tekstów Koranu odnoszących się do Zwiastowania. Odśpiewany będzie też we fragmentach Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Następnie wygłoszone zostaną przesłania przez duchownych katolickich i prawosławnych oraz ze strony muzułmanów. Na zakończenie  odmówione zostaną przez przedstawicieli katolików, prawosławnych i muzułmanów modlitwy zawierzenia, ze szczególnym akcentem wołania o pokój na Ukrainie i w świecie.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale Youtube: