Szlachetna Paczka opowiada niebajki. Na czym polega nowa akcja?

2022-04-20 19:16
Szlachetna Paczka opowiada niebajki. Na czym polega nowa akcja?
Autor: Facebook/Szlachetna Paczka Szlachetna Paczka opowiada niebajki. Na czym polega nowa akcja?

Chodź opowiem Ci niebajkę - to nowa akcja Szlachetnej ​Paczki, która ma zwrócić uwagę na historie osób ubogich i potrzebujących wokół nas. Niebajki to historie bohaterów o różnorodnych losach, którzy podobnie jak dwa miliony Polaków mierzą się z ubóstwem i związanymi z nim trudnościami.

- Szlachetna Paczka zaprosiła mnie do opowiedzenia "niebajki" - historii bez szczęśliwego zakończenia, historii pani Marii - współczesnego Kopciuszka, która niestety nie trafiła na swojego księcia - mówi aktor, Krzysztof Tyniec, który historię pani Marii opowiedział razem z Mateuszem Janickim. - W jej życiu pojawił się mężczyzna, który szybko okazał się nie być księciem. Wniósł w jej życie smutek i długi, ale też iskierki w postaci dzieci  - mówi Janicki.

Czytaj także: Dowódca z Mariupola prosi papieża o interwencję

- W bajkach sytuacja bohaterów szybko może się zmienić, wystarczy magiczna moc lub przystojny królewicz i historia ma swoje szczęśliwe zakończenie. Jednak życie dwóch milionów osób, które w Polsce mierzą się z ubóstwem i związanymi z nim trudnościami, to nie fikcja. Oni zamiast z baśniową rzeczywistością zderzają się z realiami, które ich przygniatają, przerastają lub odbierają im siły. Wypadek, choroby, samotność, bieda spychają ich w cień, osaczają.

W realnym świecie zmiany zachodzą nie dzięki magicznej różdżce, a konkretnemu działaniu. Takiemu jak przekazanie 1% podatku Szlachetnej Paczce. Dzięki tym środkom Szlachetna Paczka będzie mogła dotrzeć do potrzebujących, usłyszeć ich historię, otoczyć ich mądrą pomocą - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Niebajkę o Kopciuszku, ale też inne historie w całości można znaleźć stronie szlachetnapaczka.pl. Uzyskamy tam także inne  informacje, jak wspierać ubogich razem ze Szlachetną Paczką.

Sedno Sprawy - Krzysztof Gawkowski