Tarnów: ponad 3 tys. młodzieży na Forum Młodzieży

2023-10-10 21:09
Powstań i Żyj
Autor: https://pl-pl.facebook.com/DiecezjaTarnowska/

Powstań i żyj. Stając się sobą! W Tarnowie przez dwa dni potrwa Forum Młodzieży, które łącznie zgromadzi ponad 3 tys. osób. W Arenie Jaskółka są świadectwa, konferencje a także wspólna zabawa.

- Powstań i żyj jest forum o życiu. To co wybrzmiewa na tym wydarzeniu to pytanie czy lubisz siebie? Jeśli lubisz siebie to poradzisz sobie ze współczesnymi problemami, wyzwaniami - mówi Marcin Lewandowski, prezes Fundacji Alegoria, szkoleniowiec, animator społeczności lokalnych, lider wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie.

Monika Chochla - psycholożka, coach, terapeutka dodaje, że młodym nie jest dziś łatwo, a świat internetu i mediów społecznościowych też im nie pomaga. - Bardzo ciężko jest opierać całą swoją samoocenę tylko na tym, ile dostajemy lajków. To droga donikąd. To nigdy nam nie zastąpi konkretnych więzi tu i teraz, w realu – dodaje gość Forum.

Młodzi przyjechali do Tarnowa z całej diecezji.

- Jest super i bardzo się cieszymy, że tutaj jesteśmy. Akceptacja siebie pozwala nam żyć z radością, uśmiechem, a tym uśmiechem możemy zarażać innych. - Jeśli nie polubimy siebie, to jak mamy polubić kogoś innego? To prosta rzecz, pokochać siebie- opowiadają uczniowie szkół średnich. Jutro takie samo spotkanie będzie dla uczniów 8. klas szkół podstawowych.

III Forum Młodzieży w Tarnowie to także modlitwa - adoracja, sakrament pokuty i pojednania. Z młodymi spotyka się także bp Artur Ważny.

- Najpierw młodzi muszą się spotkać sami ze sobą i z Chrystusem, który ich przebudzi, odnowi, poukłada a wtedy będą mogli budować wspólnotę. Trudno mówić o wspólnocie kiedy mam kłopot ze sobą. Chociaż jedno z drugim jest związane, bo we wspólnocie doznajemy spotkania z Jezusem i uzdrowienia. Zanim pomyślimy o innych, to warto, żeby młodzi pomyśleli o sobie, zobaczyli swoje wnętrze, bo często żyją tym co zewnętrzne, przelotne, banalne, a właśnie boją się zobaczyć środka, bo boją się tego co zobaczą, a mogą zobaczyć piękne rzeczy. Trzeba im w tym pomóc – dodaje biskup.

Wydarzenie zorganizowali Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Rusz Duszę we współpracy z Wydziałem Nowej Ewangelizacji i Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

Źródło:ekai