W Krzeszowicach odbyły się rekolekcje dla mam i synów

2021-10-19 11:32
Matka i syn
Autor: nastya_gepp/pixabay.com

Rekolekcje to oddolna inicjatywa młodych kobiet, które chcą pogłębić relacje ze swoimi dziećmi. "Największą wartością tego spotkania jest czas spędzony z synem, możliwość głębszego poznania, wspólna modlitwa" – przekonują uczestniczki rekolekcji, które odbyły się w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym "Vincentinum" w Krzeszowicach.

Hanna, Ola, Marzena i Patrycja poznały się na rekolekcjach dla mam i córek. Tam doświadczyły, jak ważne jest indywidualne budowanie więzi z dzieckiem. Aleksandra Tondera, mama dwóch córek i dwóch synów, przekonuje, że budowanie więzi z córką jest bardziej intuicyjne. Przy budowaniu więzi z synem musimy pamiętać o tym, iż jest to mały chłopiec, który za „chwilę” stanie się młodzieńcem, mężczyzną – podkreśla.

Istnieją już propozycje rekolekcyjne dla mam i córek, są dla ojców i córek. Są również rekolekcje czy wyprawy dla ojców i synów. Wydarzenia dla mam i synów dotąd nikt nie proponował. Wzięły więc sprawę w swoje ręce. Informacje o rekolekcjach przekazywałyśmy bezpośrednio zainteresowanym mamom, które znamy albo grupom lub wspólnotom mam, którym zależy na wychowaniu swoich synów zgodnie z wartościami chrześcijańskimi – opowiada Aleksandra Tondera. W sumie do Krzeszowic z różnych stron Polski przyjechały 22 mamy wraz z synami.

Ojcem duchownym rekolekcji był ks. Zygmunt Kostka, salezjanin, zastępca prowincjała Zgromadzenia Salezjanów Prowincji Krakowskiej. Diakon Grzegorz organizował czas synom, kiedy mamy uczyły się, jak budować relacje, jak okazywać szacunek i jak dbać o skuteczną komunikację mama-syn. W tym czasie chłopcy poznawali historie biblijne, chodzili na jesienne spacery i grali w piłkę. Wspólnie z mamami brali udział w grze terenowej, bawili się przy ognisku i muzyce.

Kolejne rekolekcje dla mam i synów w wieku 4-10 lat odbędą się od 8 do 10 kwietnia 2022 roku. Zgłoszenia można wysyłać mailowo na adres: rekolekcjemamaisyn@gmail.com.

Źródło: KAI