W najbliższą sobotę Męski Różaniec

2024-07-05 10:07
Męsski Różaniec
Autor: meskirozaniec.pl Męski Różaniec

Wspólna modlitwa mężczyzn w weekend zaplanowana jest m.in. w Opolu, Kluczborku i Głubczycach.

W pierwszą sobotę lipca o 8.00 w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha "na Górce" na modlitwie wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP ponownie spotkają się mężczyźni. Tym razem formacyjne słowo podczas Mszy św. wygłosi ks. Waldemar Klinger, proboszcz parafii katedralnej w Opolu.

Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicami śródmieścia Opola niosąc obraz Matki Bożej Opolskiej i śpiewając pieśni maryjne. Następnie na schodach kościoła "na Górce" odmówią Różaniec.

- Spotykamy się we wspólnocie, by formować nasze męskie serca przy sercu Matki, by brać do ręki różaniec i omadlać wszystkie intencje ważne dla naszego życia rodzinnego i społecznego - mówi ks. Dawid Kontny, koordynator inicjatywy w Opolu.

- Skoro mężczyźni spotykają się razem na piwo albo na piłkę nożną, to tak samo mogą przyjść tutaj i w męskim gronie razem się pomodlić. Dobrze jest, gdy w naszych czasach mężczyźni nie wstydzą się wiary i chcą dawać świadectwo - zauważa Daniel Bukowy z Opola, jeden z uczestników Męskiego Różańca.

Męski Różaniec zaplanowany jest także w parafii Narodzenia NMP w Głubczycach. Tam Msza św. w kościele parafialnym rozpocznie się o 6.15. Pół godziny później będzie rozważanie, a o 7.00 rozpocznie się przejście na Rynek, gdzie przy figurze Matki Bożej odmówiony zostanie Różaniec.

Z kolei w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku Męski Różaniec rozpocznie się po Mszy św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, która sprawowana będzie o 7.00.

Źródło: info.wiara.pl