W Sandomierzu ruszyły przygotowania do rowerowego rajdu papieskiego

2022-05-12 15:23
Sandomierski Rajd Papieski
Autor: mosir.sandomierz.pl IX Sandomierski Rajd Papieski 2018

Uczestnicy XIII Sandomierskiego Rajdu Papieskiego pojadą na rowerach w sobotę 4 czerwca z Sandomierza przez Trześń, Furmany, Grębów, Krawce do Stanów Bojanowskich. Jego inicjatorem i uczestnikiem jest bp Krzysztof Nitkiewicz.

Rajd rowerowy wystartuje z Bulwaru Marszałka Piłsudskiego o godz. 9.00. Zakończenie odbędzie się przy kościele parafialnym w Stanach Bojanowskich ok. godz. 13.00.

Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sandomierzu lub strony MOSiR-u. Wraz z oświadczeniami należy je składać osobiście w dniach 23 maja – 4 czerwca (w godzinach 8:00 – 12:00) w siedzibie MOSiR-u przy ul. Koseły 3a.

Można je składać również elektronicznie na adres mailowy: sekretariat@mosir.sandomierz.pl od 30.05.2022 r. lub przed startem w biurze organizacyjnym rajdu na Bulwarze Marszałka J. Piłsudskiego.

Sandomierski Rajd Papieski zainicjował 13 lat temu bp Krzysztof Nitkiewicz i odbywa się on z okazji obchodów rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w diecezji sandomierskiej.

Od pierwszej edycji cieszy się on wielkim zainteresowaniem i co roku na starcie stają rowerzyści niemal z całej diecezji. W tym gronie uczestniczyli także m.in. mistrzowie Polski w kolarstwie i znani aktorzy z serialu Ojciec Mateusz.

Źródło: KAI