Warszawa: ksiądz z osiedla otwiera w niedzielę klubokawiarnię

2024-07-04 17:50
Ksiądz z osiedla
Autor: facebook.com

Znany ze swojej działalności w social mediach "Ksiądz z osiedla", czyli ks. Rafał Główczyński, zapowiedział, że w najbliższą niedzielę, w centrum stolicy, otworzy klubokawiarnię o nazwie „Cyrk Motyli”. Będzie to miejsce dla osób w każdym wieku oraz wyjątkowa strefa bez alkoholu i używania telefonów komórkowych, a także cennika - każdy gość zapłaci ile chce.

„Skąd nazwa? Chcemy WYDOBYWAĆ PIĘKNO I DOBRO Z LUDZI! Na ich twarzach wywoływać UŚMIECH! Jest to także nawiązanie do filmu o Nicku Vujcicu” – wyjaśnił ks. Rafał Główczyński w swoich mediach społecznościowych.

Klubokawiarnia będzie zlokalizowana w pobliżu schodków nad Wisłą przy Moście Poniatowskiego (Bulwar Flotylii Wiślanej dz. 13/2). Znany z ciekawych form ewangelizacji ks. Rafał Główczyński, zapowiedział, że będzie to miejsce dla wszystkich, więc nie zabranie propozycji dla starszych i młodszych, małżeństw oraz singli.

Poniedziałek będzie „Dniem eko”. - Jedzenie za śmieci. Z myślą o bezdomnych ale także dzieciakach, młodzieży biorącej udział w akcjach lato w mieście. Każdy kto pomoże w sprzątaniu brzegów Wisły może liczyć na coś dobrego – zapewnia kapłan. We wtorki odbywać się będą bale dla seniorów, środy będą dniem dla singli oraz osób, które chcą kogoś poznać, w planach – gry planszowe, integracyjne oraz karaoke. Czwartek będzie dniem otwartości, dla wszystkich, bez względu na poglądy, płeć, orientację, osób które szukają Boga, ale nie potrafią odnaleźć się w Kościele. W piątki odbędą się spotkania z ciekawymi osobami, w sobotę zaplanowano dni imprez i koncertów bezalkoholowych, a w niedzielę dzień rodziny z warsztatami i animacjami.

Wszystkie inicjatywy są darmowe, a uczestnicy będą mogli płacić w kawiarni ile chcą. Duchowny prosi jednak o wsparcie finansowe, potrzebne do funkcjonowania obiektu. - Żeby to się dobrze udało potrzebujemy wsparcia MODLITEWNEGO ale i finansowego” – podkreślił „Ksiądz z osiedla”. Koszty przedsięwzięcia oszacował na ok. 98 300 zł, dlatego też kapłan zorganizował zbiórkę w internecie, pod adresem:

https://zrzutka.pl/4wrmnk?fbclid=PAZXh0bgNhZW0CMTEAAabWjVFsfKTZb85Mr0_1ml8hR9qPVqRgH4kDZgtJYJCKXR-2YtwCkUqDV0Q_aem_EbUhjD7AS52pG6MpPRj5gA

- Co jeżeli tyle pieniędzy nie uzbieramy? Kupimy co niezbędne, a resztę z czasem. W najgorszym wypadku będziemy organizować spotkania bez poczęstunku, a zamiast krzeseł i leżaków będą palety – stwierdził ks. Rafał Główczyński. - A co jeżeli nikt nie będzie płacił? Zbankrutujemy 😊 Co potem? Sezon w tym miejscu trwa do końca września, później, jeżeli schemat się sprawdzi chcielibyśmy otworzyć lokal całoroczny, a jak i to się uda, to potem lokale także w innych miastach – zapewnił kapłan.

Otwarcie klubokawiarni „Cyrk Motyli” w najbliższą niedzielę 7 lipca o godz. 20:00.

Źródło: ekai