Warszawa: Rusza Centrum Pomocy dla obywateli Ukrainy

2022-05-19 17:18
Warszawa: Rusza Centrum Pomocy dla obywateli Ukrainy
Autor: caritas.pl Warszawa: Rusza Centrum Pomocy dla obywateli Ukrainy

Wsparcie psychologiczne, kursy językowe i wsparcie w zakresie pośrednictwa pracy - m.in. taką pomoc zapewni Centrum Pomocy dla obywateli Ukrainy. Otwarty 19 maja br. ośrodek mieści się przy ul. Towarowej 25a w Warszawie. Sprawdź szczegóły!

Centrum Pomocy to przestrzeń licząca blisko 4 tys. metrów kwadratowych. Dzięki zaangażowaniu pracowników Caritas Polska, obywatele Ukrainy będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnej pomocy psychologicznej. Aby wesprzeć wszystkich chętnych w aktywizacji zawodowej, Caritas Polska zorganizuje w Centrum kursy językowe oraz punkt pośrednictwa pracy. Dodatkowo, dla osób biorących udział w szkoleniach lub załatwiających niezbędne formalności, powstanie miejsce opieki i animacji dla dzieci.

Czytaj także: „Słuchając i idąc razem”: Rusza Tydzień Laudato si’!

Dobra lokalizacja i duża powierzchnia nowej siedziby Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom pozwolą nam na organizowanie wsparcia na skalę odpowiadającą obecnym potrzebom, które w ostatnich miesiącach, w związku z wybuchem wojny w Ukrainie, bardzo wzrosły. Cieszymy się z tej współpracy i dziękujemy naszym partnerom za umożliwienie nam rozwoju naszego Centrum. Jestem przekonana, że to miejsce szybko stanie się ważnym punktem na mapie pomocowych przedsięwzięć realizowanych w Warszawie – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Jak dodaje ks. Iżycki, Caritas Polska od początku kryzysu spowodowanego rosyjską agresją na Ukrainę, Caritas wspiera uchodźców z tego kraju: organizuje pomoc na granicy, przyjmuje ich w swoich ośrodkach, wysyła transporty humanitarne do wielu ukraińskich miast i regionów.

– Otwieramy też Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom, tworzone na wzór struktury działającej przy Caritas Polska w Warszawie. One zajmują się kompleksową pomocą dla naszych ukraińskich przyjaciół, którzy szukają schronienia w Polsce. Podobne placówki zostały otwarte m.in. w Białymstoku, Częstochowie, Katowicach, Wrocławiu, Zamościu. W sumie działa ich ok. 20, a ta warszawska właśnie zyskuje nową siedzibę – podsumowuje dyrektor Caritas Polska.

Centrum Pomocy zlokalizowane przy ulicy Towarowej będzie czynne 5 dni w tygodniu w godz. 8:00 -17:00. Szczegółowe informacje o jego działalności dostępne są na stronie caritas.pl.

Sedno Sprawy - Beata Szydło