Watykan: Benedykt XVI dziękuje za życzenia urodzinowe

2022-05-17 16:55
Benedykt XVI papież Ratzinger
Autor: Wengen/pixabay.com Papież Benedykt XVI

Prawie trzy tysiące życzeń- tyle napłynęło z całego świata drogą internetową dla Benedykta XVI z okazji jego 95 urodzin. Papież-senior obchodził je 16 kwietnia. Według informacji niemieckiej gazety „Tagespost”- na stronie „benedictusXVI.org” umieszczono 2 893 życzenia gratulacyjne w 24 językach.

Z okazji moich 95. urodzin otrzymałem wiele serdecznych życzeń z całego świata. Tak wiele znaków wierności i łączności bardzo mnie ucieszyło. Z uczuciem wdzięczności czuję się związany z wszystkimi w modlitwie – skomentował papież.

Jak odnotowała „Tagespost”, obok niemieckiego, najwięcej życzeń przysłano po angielsku, włosku i po polsku. Informacje przekazał gazecie w porozumieniu z Jubilatem jego osobisty sekretarz, abp Georg Gänswein. Benedykt XVI polecił mi przekazać serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przez stronę internetową `www.benedictusXVI.org` przekazali urodzinowe gratulacje papieżowi-seniorowi. Z wielką radością i głębokim wzruszeniem przeczytał wiele serdecznych słów, które mu tą drogą przekazano – powiedział niemieckiej gazecie abp Gänswein.

Źródło:ekai