Watykan: papież dobrze odpoczął

2025-02-22 12:33
Watykan
Autor: Wolfgang Stuck/wikimedia, Creative Commons

"Papież Franciszek dobrze odpoczął" - głosi sobotni komunikat Watykanu przekazany dziennikarzom. Ojciec Święty przebywa w rzymskiej klinice Gemelli dziewiąty dzień. Lekarze leczą u niego obustronne zapalenie płuc.

Źródła watykańskie podały, że Franciszek nie poprowadzi niedzielnej modlitwy Anioł Pański ze szpitala, ale ogłoszony zostanie tekst jego rozważań.W piątek na konferencji prasowej w klinice Gemelii lekarze poinformowali, że Franciszek na pewno pozostanie tam cały przyszły tydzień. Jak podkreślili, na obecnym etapie leczenia obustronnego zapalenia płuc nie ma zagrożenia życia i papież dobrze reaguje na zastosowaną terapię. Dodali jednak, że "zagrożenie nie minęło".

Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin w sobotnim wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera" odniósł się do dyskusji na temat możliwej rezygnacji papieża. "Te wszystkie spekulacje wydają mi się zbędne" - ocenił. Teraz myślimy o zdrowiu Ojca Świętego, jego powrocie do zdrowia, jego powrocie do Watykanu: to są jedyne rzeczy, które mają znaczenie”- podkreślił kard. Parolin.

Źródło: Vatican News