Wielki Piątek 2022: Opublikowano tekst wezwania modlitwy powszechnej Za Ukrainę

2022-04-11 16:07
Wielki Piątek 2022: Opublikowano tekst wezwania modlitwy powszechnej Za Ukrainę
Autor: episkopat.pl Wielki Piątek 2022: Opublikowano tekst wezwania modlitwy powszechnej Za Ukrainę

Wielkanoc 2022 już w najbliższą niedzielę. Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski przygotowała tekst wezwania modlitwy powszechnej Za Ukrainę na Wielki Piątek 2022 roku, który został opatrzony zapisem nutowym. Sprawdź szczegóły.

„Módlmy się za naród ukraiński, doświadczający rosyjskiej napaści wojennej, za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, niech nasz Bóg i Pan powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój” – brzmiwezwanie.

Po nim następuje modlitwa w ciszy, po czym kapłan śpiewa: „Wszechmogący, wieczny Boże, Ty uśmierzasz wojny i poniżasz pysznych, + uwolnij naród ukraiński od okrucieństw i cierpień, wejrzyj łaskawie na uchodźców i wygnańców, na rozdzielone rodziny i osierocone dzieci, * a nam daj serca czułe na potrzeby przybyszów. Przez Chrystusa, Pana naszego. W. Amen”.

Czytaj także: Na Jasnej Górze odbyła się droga krzyżowa po ukraińsku

Wezwanie należy zamieścić po modlitwie Za rządzących państwami (nr 9) a przed modlitwą Za strapionych i cierpiących (nr 10) – podała Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

Sedno Sprawy - Michał Woś