Wilfredo Leon: dedykuję to zwycięstwo Bogu

2023-09-18 8:32
Wilfredo Leon
Autor: Cyfrasport Wilfredo Leon

W sobotę polscy siatkarze zdobyli złoty medal mistrzostw Europy. Wilfredo Leon, wybrany najlepszym siatkarzem turnieju, na pytanie komu dedykuje to zwycięstwo odpowiedział, że "najpierw panu Bogu", a następnie rodzinie i każdej osobie, która była blisko i trzymała kciuki

W sobotni wieczór siatkarze reprezentacji Polski wygrali w finale mistrzostw Europy 3:0 z reprezentacją Włoch. Po wielkim zwycięstwie przyszła pora na świętowanie, ale także na krótkie rozmowy z dziennikarzami. Wilfredo Leon, przyjmujący w naszej reprezentacji, który został najlepszym siatkarzem turnieju, w jednej z rozmów podkreślił, że złoty medal mistrzostw Europy ma dla niego szczególne znaczenie. W tej chwili w moim rankingu to najcenniejszy medal, bo ze złota – podkreślił.

Kiedy został zapytany komu dedykuje zwycięstwo, bez wahania udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Najpierw Panu Bogu. Na drugim miejscu mojej rodzinie, która naprawdę cały czas była ze mną i budowała mnie słowami, że muszę to zrobić, jestem wielki oraz że dam radę tego dokonać. A na trzecim miejscu stawiam każdą osobę, która była w otoczeniu, jak również każdego, kto trzymał kciuki za mnie i drużynę – podkreślił siatkarz.

Wilfredo Leon niejednokrotnie podkreślał, że wiara są dla niego bardzo ważne, a dzięki Panu Bogu śpi spokojnie. Ja zawsze jestem z Panem Bogiem. On dużo może i mi pomaga  – mówił.

Źródło:stacja7