Youtuberzy będą doradzać biskupom! Zajmą się duszpasterstwem narzeczonych

2021-11-22 19:31
Youtuberzy będą doradzać biskupom! Zajmą się duszpasterstwem narzeczonych
Autor: YouTube.com/Początek Wieczności, zrzut ekranu Youtuberzy będą doradzać biskupom! Zajmą się duszpasterstwem narzeczonych

Katoliccy youtuberzy będą doradzać biskupom. Na ostatnim zebraniu plenarnym biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski. Kim są twórcy kanału "Początek Wieczności"?

W nowym składzie Komisji Duszpasterstwa widnieją między innymi nazwiska Moniki i Marcina Gomułków. Małżeństwo znane w internecie jako Początek Wieczności będzie pełnić w Komisji Duszpasterstwa funkcję konsultorów. - Taki wyraz zamysłu naszych ojców i biskupów, żeby właśnie posłuchać, jak to wygląda też w praktyce życia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że duszpasterstwo powinno - no tak byśmy chcieli -  żeby ono odpowiadało wszystkim tym potrzebom, które są - mówi Marcin Gomułka.

Czytaj także: Kard. Nycz do młodych: to wy jesteście Kościołem

Jak dodaje, wraz z żoną angażują się w duszpasterstwo małżonków i narzeczonych. - Działamy w sieci, na kanale youtubowym, na Instagramie, na Facebooku - tam, gdzie młodzi ludzie są. Niejednokrotnie nie ma ich w Kościele, ale są właśnie w tych miejscach w sieci i wierzymy, że to też jest taka misja, takie nasze zadanie, żeby szukać ludzi tam, gdzie oni są - dodaje.

Pierwsze spotkanie nowej Komisji Duszpasterstwa zaplanowane jest na styczeń 2022 roku.