Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP z misją humanitarną w Ukrainie. Zobacz zdjęcia

2022-08-02 14:56
Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP z misją humanitarną w Ukrainie
Autor: Twitter/Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP z misją humanitarną w Ukrainie

Trwa wojna w Ukrainie. W wielu miejscach w kraju brakuje wody, żywności i podstawowych leków. Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP odwiedził Ukrainę z misją humanitarną. Zobacz zdjęcia!

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP z misją humanitarną w Ukrainie

"Dzięki Bogu po przejechaniu prawie 1000 km nasi wolontariusze dotarli z transportem pomocy do miejsca docelowego. Przewieźliśmy żywność i niezbędny dla ratowania życia sprzęt. Wyrażamy niezmierną wdzięczność za pomoc Zespołowi Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP." - czytamy na Twitterze.

Czytaj także: Trwa nabór do seminariów duchownych. Jak wygląda rekrutacja?

- Odwiedziliśmy Kijów oraz zrujnowane miasta w obwodzie kijowskim. Dotarliśmy do Buczy, Borodianki oraz Obuchowa. Udało się również odwiedzić kościół św. Mikołaja w Kijowie, seminarium w Worzelu oraz Piekarnię dla ubogich pod Kijowem. Widzieliśmy oraz słyszeliśmy bardzo trudne ale zarazem niesamowite historie od osób duchownych i nie tylko. Spotkaliśmy się z dyrektorem Caritas Charków żeby przekazać do Charkowa pomoc humanitarną. Pragniemy podziękować wszystkim polakom, którzy mimo zagrożenia pełnią służbę na Ukrainie - uzupełniają redaktorzy strony wschod.misje.pl.

Poniżej publikujemy zdjęcia: