24 kierowców „złapanych” na wykroczeniach w Koszalinie

2022-04-28 10:00
Kierowca skody stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h
Autor: KMP Koszalin Kierowca skody stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h

To wynik ostatniej akcji koszalińskiej drogówki. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. W tym śmiertelnych.

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców przekraczających dozwoloną prędkością, ale również na tych którzy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 24 kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Wśród nich znalazł się mężczyzna, który w Koszalinie przy ul. 4-go Marca jechał skodą z prędkością 105 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W trakcie działań mundurowi ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista w chwili badania miał 0,86 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych.

W czasie nadchodzącej majówki policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe.